Podsumowanie weekendu

Seniorzy :

Wygrywamy z Gwiazdą!!!

Okazale wypadła inauguracja rundy wiosennej w Zabierzowie Bocheńskim. Pierwsza drużyna KS Dąb pokonała wyżej notowaną Gwiazdę Brzegi 2-0.

Skład: M. Kucharczyk, M. Wolny (G. Sekunda), W. Krystjan, Ł. Łysek, M. Cyganek, R. Kaleta, M. Szydłowski, M. Trzepla (D. Bieroń), K. Kołodziej (J. Jastrzębski), K. Antończyk (T. Proszek), O. Dusheiko (A. Mleko).

Bramki: M. Szydłowski, J. Jastrzębski

Młodziki:

KS Dąb 1:1(0:0) Wiarusy Igołomia

W tą niedzielę zespół Młodzików KS Dąb zainaugurował rundę wiosenną. Przeciwnikiem była drużyna Wiarusów Igołomia, która w poprzedniej rundzie zajęła 3 miejsce w naszej lidze i w ostatnim meczu pokonała nas 2:0. Dzisiejszy mecz był bardzo trudny, przecwnik zdecydowanie dominował fizycznie jednak potrafiliśmy się im przeciwstawić. Nasza drużyna zagrała dobre spotkanie, w którym potrafiła przez dłuższy czas utrzymać się przy piłce, rozegrać wiele składnych akcji, a także wygrywać pojedynki 1×1. Ozdobą spotkania była bramka Antka Ledniowskiego z rzutu wolnego, rywale odpowiedzieli bramką kilka minut później – strzał po wykonaniu rzutu rożnego po rykoszecie odbił się od jednego z zawodników zmylił bramkarza i wpadł do siatki. Cieszy to że wszyscy zawodnicy(z 15) zameldowali się dziś na boisku i każdy wniósł wartość dodaną, a z gry możemy wyciągnąć bardzo wiele pozytywów, ale też nie zapominamy o kilku błędach które nam się przytrafiły. Dziś już jesteśmy inną drużyną niż w poprzedniej rundzie. Lepszą.

ŻAKI /ORLIKI

08.04.2018 nasze Żaki i Orliki zainaugurowali rundę wiosenną. Orliki zmierzyli się z Wiarusami Igołomia. Mecz został rozegrany na orliku w Woli Batorskiej. Mimo walki naszych Orlików spotkanie zakończyło się wynikiem 7:0 dla Wiarusów. Swój piłkarski, bardzo udany, debiut zaliczyły Julka Lis i Emilka Mazur. Ogromne brawa dla bramkarzy – Sebastiana Świdra i Oliwiera Kaczmarczyka. Dzięki ich interwencjom mecz nie zakończył się dwucyfrowym wynikiem.
Orliki – głowa do góry. Początki są zawsze trudne. Najważniejsze, by się Wam chciało. A komu się nie chce – warto oddać się chwili refleksji, bo traci na tym cała drużyna. Za tydzień kolejny mecz. Najwyższy czas, byście pokazali na co Was stać.

Przepiękne piłkarskie widowisko, dostarczające masę emocji, można było obserwować na orliku Solnego Miasta. Swój pierwszy mecz ligowy w rundzie wiosennej rozegrali tam nasi Żacy, a gospodarzami turnieju była AP Wieliczka.
Zawodnicy mocno zmotywowani, w pierwszej połowie meczu mistrzowsko rozgrywali piłkę. Przeciwnikom sporadycznie udawało się przejść na naszą połowę, a gdy się to zdarzyło wszystkie piłki “wymiatała” nasza obrona. Ogromne brawa dla Karola Sekundy, który bardzo mądrze i skutecznie powstrzymał rywali. Pierwszą bramkę dla Żaków zdobył Dominik Landowski, który potem na zmianę z Arkiem Grzesikiem umieszczali piłkę w bramce przeciwnika. Brawo Chłopcy! Na przerwę schodzimy z wynikiem 5:2. Drugą połowę zaczynamy akcją, z której Wojtek Kołodziej, grający na lewej pomocy, zdobywa piękną bramkę. Wydawałoby się, że wynik meczu jest przesądzony, ale czy to chwilowe zmęczenie, czy upał, sprawia, że przeciwnicy zaczęli chwytać wiatr w żagle. Maksymilan Mączka (który świetnie zastępował Tomka na bramce) coraz częściej zaczyna wyciągać piłkę z naszej bramki. Gdy zostaje parę minut do końca meczu jest remis. Jednak ogromna determinacja naszych Zawodników dodaje im nowych sił. W przeciągu zaledwie paru minut strzelają 4 bramki, a ostatni gwizdek sędziego sprawia, że z boiska schodzimy z wynikiem 10:6.
Brawo Żaki! Jesteśmy z Was bardzo dumne, bo każdy dał z siebie wszystko. Tak trzymać!